Mi történik a kórházban a halál után?
- Zsolt Mandli
- 2025. aug. 14.
- 1 perc olvasás

A kórházban bekövetkező haláleseteknél pontos és tiszteletteljes eljárás zajlik, amely során az elhunyt és a hozzátartozók méltóságát igyekeznek megőrizni. Az eljárás a következő lépésekből áll:
1️⃣ A halál tényének megállapítása
A halál beálltát elsőként a nővérek állapítják meg, majd értesítik az osztályos orvost. Az orvos elkezdi kitölteni a halottvizsgálati bizonyítványt, amely az elhunyt temetéséhez szükséges.
2️⃣ Dokumentumok elkészítése
Az osztályos orvos a halottvizsgálati bizonyítvány mellett elkészíti az elhunyt zárójelentését is.
3️⃣ Hozzátartozók értesítése
Ha az ápolók észlelik, hogy a beteg állapota rövid időn belül jelentősen romolhat, igyekeznek értesíteni a hozzátartozókat, hogy még legyen lehetőség a búcsúra. Az éjszaka közepén azonban tapasztalataink szerint nem mindig hívják fel őket, hiszen ilyenkor nem reális elvárás, hogy a családtagok azonnal a kórházba siessenek.
4️⃣ Előkészületek
A nővérek előkészítik az elhunytat a szállításra.
5️⃣ Szállítás és értékek átadása
A betegszállítók az elhunytat a patológiára szállítják. Az értékleltár után a hozzátartozók az osztályon átvehetik az elhunyt személyes tárgyait és értékeit.




Love your blog! This post was very helpful and well-written.
Trees Hate You
It’s truly a great and useful piece of information. I’m happy that you simply shared this helpful information with us. Please keep us up to date like this. Thank you for sharing.
the freak circus
I would like to thank you for the efforts you have made in writing this article. I am hoping the same best work from you in the future as well. Thanks!
volume shader
That’s so useful information for me! Thanks for sharing!
Snow Rider
It's very good post which I really enjoyed reading. It is not everyday that I have the possibility to see something like this.
fun clicker